O Izbie Rzeszowskiej

Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji z dnia 29 sierpnia 1997r na nowo uregulowała zagadnienia ustrojowe dotyczące komorników sądowych. Na mocy jej przepisów powstał samorząd zawodowy komorników sądowych. Jednym z jego elementów są Izby Komornicze.

Izbę komorniczą tworzą komornicy prowadzący kancelarię w okręgu sądu apelacyjnego. W momencie powstania Izba Komornicza w Rzeszowie zrzeszała ponad 20 komorników. Na przestrzeni lat ich liczba ulegała ciągłym zmianom. Aktualnie w obrębie Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie działa 57  kancelarii komorniczych.

Minione lata nie były dla samorządu okresem łatwym. Komornicy musieli rozwiązać wiele problemów, które dodatkowo kumulowały ciągłe i często nieprzemyślane nowelizacje ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Pomimo wielu przeciwności samorząd okrzepł i dzięki aktywności tworzących go komorników na bieżąco wypełnia zadania wynikające z przepisów prawa.